Menu

Zdrowie na wyciągnięcie ręki

Ogromne zainteresowanie towarzyszy zapisom osób z orzeczeniem   o znacznym stopniu niepełnosprawności na rehabilitację domową realizowaną poza kolejnością. Centrum Zdrowia Tuchów do udzielania tych świadczeń zatrudniło dodatkowo pięciu fizjoterapeutów. Zabiegi według nowych zasad są wykonywane w domach w samym Tarnowie   i okolicach miasta, a także w rejonie Szerzyn i Tuchowa. Ponadto   w placówkach ambulatoryjnych w tych miejscowościach oraz w Wierzchosławicach osobom z tej grupy praktycznie od ręki udzielane są nielimitowane świadczenia opieki zdrowotnej.

Prócz osób posiadających ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym do zabiegów w przyspieszonym trybie są uprawnione m.in. osoby, które przed 1998 rokiem uzyskały tzw. I grupę inwalidzką oraz pacjenci, którzy nie mogą dotrzeć do placówek rehabilitacyjnych np. z powodu przebytej operacji.  Skierowanie może wystawić zarówno lekarz POZ,  jak i specjalista.  Warunkiem tego, aby terapeuta dojeżdżał do pacjenta jest umieszczenie na skierowaniu adnotacji: rehabilitacja domowa. Zabiegi są realizowane dzień po dniu, w cyklu dziesięciodniowym. Są nielimitowane co oznacza, że już  w momencie zakończenia jednego cyklu – jeśli są ku temu przesłanki medyczne – można rozpoczynać kolejny.

Aby umówić się na konsultację fizjoterapeutyczną lub do poradni rehabilitacyjnej bez kolejki trzeba przedstawić orzeczenie, skierowanie  i dokumentację medyczną.  W Tarnowie osoby zainteresowane mogą telefonować pod numer  696 248 266 lub zgłaszać się przy ul Józefa Szujskiego 66/206. W okolicach Szerzyn zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 14 651 73 94, w Tuchowie należy telefonować pod numer 14 652 55 03. Przyjmowanie zgłoszeń na zabiegi wykonywane w Ośrodku Dziennym Rehabilitacji  w Wierzchosławicach odbywa się pod numerem telefonu 14 652 29 61.

Znaczny stopień niepełnosprawności otrzymuje osoba, która: poprzez swój stan zdrowia jest niezdolna do pracy zarobkowej albo potrzebuje przystosowania stanowiska pracy do swojego schorzenia oraz osoba, która nie może samodzielnie funkcjonować i jest całkowicie zależna od opieki innych przez więcej niż 12 miesięcy.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>