Piknik „Żyj Zdrowo – Sportowo”. Zainaugurowano IX Dni Gminy Borzęcin

W czwartek, 16 sierpnia br. Piknikiem „Żyj Zdrowo – Sportowo”, który odbył się na obiekcie Sokoła w Borzęcinie – Borku zainaugurowano IX Dni Gminy Borzęcin.

Piknik był nie tylko okazją do sprawdzenia piłkarskich umiejętności drużyn, które zmierzyły się w turnieju trampkarzy, ale również do rozmowy o arkanach uprawiania sportu i zdrowym trybie życia z gośćmi specjalnymi Pikniku: Wojciechem Wojdakiem – wicemistrzem świata i brązowym medalistą Mistrzostw Świata na krótkim basenie w pływaniu oraz Mateuszem Staśko – fizjoterapeutą.

W turnieju rozegrano trzy mecze:

Sokół Borzęcin – Sokole Orliki 4:3,

Rylovia Rylowa – Sokole Orliki 2:0,

Sokół Borzęcin – Rylovia Rylowa 1:0.

Zwycięzcą rozgrywanego w ramach IX Dni Gminy Borzęcin Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy został Sokół Borzęcin, na drugim miejscu uplasowała się Rylovia Rylowa, a na trzecim Sokole Orliki. Najlepszy zawodnikiem Turnieju wybrano Huberta Pukala, a najlepszym bramkarzem Norberta Kubalę.

Przypomnijmy, że tegoroczne Dni Gminy Borzęcin trwają 11 dni. Przez cały czas w programie mnóstwo atrakcji dla każdego. Zwieńczeniem obchodów jest przypadające na 26 sierpnia XIV Borzęckie Święto Grzyba.