Menu

Jaskółki walczą o pozostanie w PGE Ekstralidze

Trzynastą, przedostatnią już w rundzie zasadniczej, kolejkę spotkań rozegrają w niedzielę drużyny rywalizujące o punkty w żużlowej PGE Ekstralidze (mecz Cash Broker Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno rozegrany został awansem – 45-45). Grupa Azoty Unia Tarnów w ostatnim meczu przed własną publicznością, w niedzielę o godz. 17 zmierzy się na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach z forBET Włókniarzem Częstochowa.

Dla tarnowian będzie to bardzo ważne spotkanie. Chcąc przedłużyć swoje szanse na utrzymanie się w PGE Ekstralidze lub zajęcie miejsca dającego prawo startu w barażowym dwumeczu z drugim zespołem Nice 1.Ligi Żużlowej, podopieczni trenera Pawła Barana muszą je rozstrzygnąć na swoją korzyść. Idealnym rozwiązaniem byłoby zwycięstwo z bonusem. Jest to jednak bardzo mało prawdopodobne, gdyż w pierwszej rundzie tarnowianie przegrali w Częstochowie aż 36-54, a w żadnym z dotychczasowych spotkań nie zdobyli więcej niż 51 punktów.

W kwietniowym pojedynku w Częstochowie, najskuteczniejszymi zawodnikami forBET Włókniarza byli Fredrik Lindgren – 13 pkt. oraz Leon Madsen i Matej Zagar, którzy zdobyli po 11 pkt. (Duńczyk dorzucił do tego bonus). W ekipie gości klasą dla siebie był Nicki Pedersen. Wywalczył on 17 „oczek”, jedynie w piętnastym biegu przegrywając z Fredrikiem Lindgrenem. Sześć punktów zdobył pod Jasną Górą Peter Kildemand, a pięć punktów i bonus dołożył do dorobku tarnowskiej ekipy Artur Mroczka.

Tarnowscy kibice z pewnością czekają na przełamanie się w niedzielnym meczu Nicki Pedersena. Duńczyk ostatni komplet punktów w polskiej lidze zdobył w pierwszym wyścigu domowego spotkania z Cash Broker Stal Gorzów, w żadnym z dziesięciu kolejnych wyścigów nie wywalczył natomiast pierwszego miejsca. Mimo tego jest nadal zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Grupy Azoty Unii, legitymując się drugą w lidze średnią 2.453 pkt na bieg. Żadnemu innemu tarnowskiemu zawodnikowi nie udało się przekroczyć granicy dwóch punktów na wyścig; Kenneth Bjerre ma średnią 1.883, a Jakub Jamróg 1.679. W drużynie z Częstochowy najlepsze średnie biegopunktowe mają natomiast: Leon Madsen – 2.391, Fredrik Lindgren – 2.355 oraz Adrian Miedziński – 1.807 pkt.

Na koniec kilka słów o dotychczasowych występach ekipy forBET Włókniarza w meczach wyjazdowych. W dwóch pierwszych spotkaniach poza Częstochową podopieczni trenera Marka Cieślaka zdobyli trzy punkty, remisując 45-45 w Grudziądzu i wygrywając 46-44 w Zielonej Górze. Kolejne cztery kończyli jednak „na tarczy”, przegrywając: 37-53 w Lesznie i w Gorzowie, 40-50 w Toruniu oraz 42-48 we Wrocławiu.

 Składy awizowane na niedzielny mecz

Grupa Azoty Unia: 9. Nicki Pedersen, 10. Artur Mroczka, 11. Jakub Jamróg, 12. Peter Kildemand, 13. Kenneth Bjerre, 14. Kacper Konieczny, 15. Patryk Rolnicki.

forBET Włókniarz Częstochowa: 1. Leon Madsen, 2. Tobiasz Musielak, 3. Adrian Miedziński, 4. Matej Zagar, 5. Fredrik Lindgren, 6. Michał Gruchalski, 7. Bartosz Świącik

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>