Menu

Z Tarnowa na Jasną Górę w dziewięć dni

Ponad siedem tysięcy pielgrzymów wyruszyło z Tarnowa do Częstochowy. 36. Piesza Pielgrzymka Tarnowska dotrze na Jasną Górę za dziewięć dni. Każdego dnia pątnicy będą pokonywać od 20 do 40 kilometrów.

Pątnicy wyruszyli z Tarnowa po uroczystej mszy świętej, odprawionej na placu przed Bazyliką Katedralną przez biskupa tarnowskiego, Andrzeja Jeża. W tym roku towarzyszy im hasło „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa”, nawiązujące między innymi do trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Pielgrzymi mają do przejścia ponad 200 kilometrów. Do podtarnowskiego Ostrowa nad Dunajcem zmierzają razem, z Ostrowa pierwsze 13 grup, oznaczone literą „A” ruszy trasą prowadzącą do Szczepanowa przez Łętowice, Biadoliny i Bielczę. Te grupy przejdą dziś ponad 28 kilometrów. Pozostałe grupy, część „B” pielgrzymki, która pójdzie szlakiem przez Wierzchosławice i Radłów do Zabawy, ma dzisiaj do pokonania blisko 25 kilometrów.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>