Menu

Udany sezon rodzeństwa Gładyszów

KARTING. W Zielonej Górze odbyła się ostatnia, szósta runda Rok Cup Poland w sezonie 2018. W zawodach znakomicie zaprezentowali się tarnowscy kierowcy Natalia i Maciej Gładyszowie, którzy zdominowali rywalizację w kategorii Mini Rok. Oboje odgrywali główne role w wyścigach swojej kategorii i oboje stanęli na podium zawodów.

Ostatnie runda Rok Cup była niezwykle ważna dla obojga tarnowskich zawodników. Maciej walczył o podium w klasyfikacji generalnej całego sezonu, Natalia wystartowała po raz ostatni w pucharowej kategorii Mini. Oboje wykonali swój plan w stu procentach. Stanęli na podium zawodów i byli najsilniejszymi punktami swojej drużyny Parolin Poland by WTR.

Natalia znakomicie rozpoczęła zawody zdobywając pole position. Najlepszy czas Natalii w stawce 22 kierowców potwierdził jej talent i znakomite warunki wyścigowe w stawce najsilniejszej kategorii. W eliminacjach Natalia też odgrywała kluczową role w rywalizacji notując drugą i czwartą pozycję w obu wyścigach wykręcając w każdym z nich najlepszy czas okrążenia.

Prefinał młodziutka zawodniczka zakończyła na trzeciej pozycji, a w finale zanotowała czwarte miejsce. Trzeci stopień podium w zawodach w Zielonej Górze był zatem w pełni zasłużony.

Maciej Gładysz w wyścigu finałowym musiał przyjechać na metę przed Piotrem Czają z którym bezpośrednio walczył o podium klasyfikacji generalnej. Plan wykonał znakomicie będąc w Zielonej Górze jednym z najjaśniejszych punktów rywalizacji.

We wszystkich wyjazdach o punkty notował znakomite pozycje, nawet w biegu pre-finałowym, gdy będąc na drugim miejscu wylądował poza torem i spadł na czternastą pozycję. Zdołał odrobić dziesięć miejsc notując na mecie czwarte miejsce i najlepszy czas wyścigu.

Finał był popisem młodego kierowcy z Tarnowa, który finiszował o włos za rywalem (23 setne sekundy straty), ale po dyskwalifikacji dla rywala został zwycięzcą wyścigu! Ostatecznie zajął drugie miejsce w zawodach i trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej całego sezonu.

Sezon 2018 w Polsce w wykonaniu rodzeństwa Gładyszów był niezwykle udany. Natalia i Maciej zakończyli go niezwykle efektownie, udowadniając, że zaliczają się do ścisłej czołówki kierowców swojej kategorii w naszym kraju.

Rodzeństwo Natalia i Maciej bardzo serdecznie dziękuje za ten wymagający, trudny, ale wspaniały sezon w Polsce. Parolin Poland by WTR pod wodzą Wiktora Turkiewicza spisał się na medal. – Dziękujemy rodzicom, dziadkom, całej rodzinie oraz sponsorom, którzy fantastycznie nam kibicowali i wspierali nas oraz nieocenionym kolegom i przyjaciołom – mówią Natalia i Maciej.

Następne zawody w jakich udział weźmie Natalia i Maciej, to I seria Kartingowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się 21-22 września na torze w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>