W Bielczy odbył się Piknik Bielecki

BORZĘCIN. Sporo atrakcji czekało na osoby, które wzięły udział w Pikniku Bieleckim. Impreza plenerowa rozpoczęła się o godz. 13 w Bielczy w gminie Borzęcin.

Na placu obok szkoły rozegrano zawody sportowe dla najmłodszych. Były pokazy w wykonaniu miejscowych strażaków ochotników oraz mecz towarzyski w piłkę nożną, żonaci kontra kawalerzy, a także wyścig taczek.

Sporo emocjo wzbudziły także zawody zatytułowane „Z tradycją na ty”, podczas których uczestnicy rywalizowali w takich tradycyjnych konkurencjach jak robienie powróseł, przygotowywanie masła w tradycyjnych maśniczkach (bardzo potrzebna umiejętność biorąc pod uwagę obecne ceny masła), czy bicie piany z białek tradycyjną trzepaczką. Po zawodach dokonano degustacji zrobionego we własnym zakresie masła z tradycyjnym chlebem.

W trakcie Pikniku Bieleckiego odbyła się także prezentacja prac rękodzielniczych wykonanych w trakcie imprezy w Bielczy. Wieczorem był koncert disco polo oraz zabawa taneczna.