Szybkie samochody kolejny raz w Limanowej

114 kierowców, w tym gwiazdy Mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich, 17 bolidów i kilkadziesiąt innych samochodów rajdowych na prawie 5,5-kilometrowej trudnej trasie ze Starej Wsi do szczytu Przełęcz pod Ostrą – to zapowiedź 10. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych wyścigów samochodowych w Małopolsce.

Rajdowe emocje już w ten weekend, od 27 do 29 lipca.
Na liście startowej 10. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą znalazły się nazwiska aż 114 zawodników z dziewięciu państw: Polski, Włoch, Czech, Austrii, Francji, Słowacji, Luksemburga, Szwajcarii i Chorwacji. Wśród nich nie mogło zabraknąć czołówki z Mistrzostw Europy. Zaprezentują się oni publiczności na 5,5-kilometrowej trasie. Emocji nie zabraknie, bowiem na starcie pojawi się też 17 bolidów, w tym dwa prowadzone przez polskich kierowców.

Mimo, że wyścigi zaplanowano na sobotę i niedzielę, to zawodników i ich samochody będzie można podglądać już od piątku. Na ten dzień zaplanowano bowiem badania kontrolne. W sobotę zacznie się prawdziwe ściganie. Od godz. 9.00 przewidziano treningi, natomiast start do pierwszego wyścigu – o godz. 14.00. W niedzielę pierwsze treningi także rozpoczną się o godz. 9.00, a o godz. 11.30 zawodnicy zameldują się na starcie pierwszego wyścigu.

Wszyscy, którzy zamierzają kibicować zawodnikom, powinni sprawdzić dojazd w okolice trasy wyścigu. Od godz. 6.00 w sobotę i 7.00 w niedzielę zamknięty będzie odcinek drogi powiatowej K1609 Limanowa – Kamienica, od Starej Wsi do szczytu Przełęcz pod Ostrą.

Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Urszula Nowogórska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego. Województwo Małopolskie jest jednocześnie partnerem głównym wydarzenia.

Więcej informacji, w tym relację „na żywo”, wyniki i listy startowe można znaleźć na stronie www.wysciggorski.pl

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku