Menu

Zapowiedzi weekendowe

Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018, spacerki po Tarnowie i zwiedzanie katedry, koncerty w amfiteatrze i w Sali Lustrzanej, wieczór autorski Doroty Bałuszyńskiej-Srebro, a dla amatorów ruchu turniej siatkówki plażowej i kolejna Letnia Potańcówka – podczas weekendu nie będzie czasu na nudę.

Piątek

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na wieczór autorski Doroty Bałuszyńskiej-Srebro i promocję jej książki „Czarowne opowieści”. Rozpocznie się on o godz. 17 w bibliotece przy ul. Staszica 6. Wstęp na spotkanie jest wolny. „Czarowne opowieści” to pełna humoru powieść przygodowa osadzona w świecie słowiańskiej mitologii i polskich baśni ludowych. Odkrywa przed czytelnikiem bogactwo Wiary Przyrodzonej, w której każde zjawisko przyrody, każdy deszcz, śnieg czy wiatr, miały swojego Stworza, a w welańskich Zaświatach na swoich Tynach – jak na Olimpie – zasiadali bogowie i popijali sołwę dającą nieśmiertelność.

Trwa „Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018”. W drugim jego dniu w ramach V Tarnowskiego Festiwalu Młodej Muzyki – DemoGraMY na tarnowskim rynku wystąpią: Dreamheart, Mercurius i Harissa (początek o godz. 16). O godz. 18 zagra tam zespół Rock and Fire, a po nim – godz. 19.15 – zaprezentuje się Tribute to Jantar, prezentując najpiękniejsze dzieła Anny Jantar. W finale wieczoru, o godz. 21 zaśpiewa Sarsa – wokalistka wykonująca muzykę pop.

Sobota

O godz. 12 rozpocznie się kolejny bezpłatny spacer po Tarnowie. Przewodnik oczekiwał będzie na wszystkich zainteresowanych przed Tarnowskim Centrum Informacji (Rynek 7). W godz. 9-12 zachęcamy także do zwiedzania z przewodnikiem katedry.

Sobotni koncert „Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018” zainauguruje tarnowski zespół Hush (godz. 18). O godz. 19.15 przed tarnowską publicznością zaprezentuje się Mateusz Ziółko, a wieczór z muzyką na tarnowskim rynku zwieńczy, rozpoczynający się o godz. 21 występ Natalii Kukulskiej.

Niedziela

O godz. 9 na obiektach sportowych w Ostrowie nad Dunajcem rozpocznie się drugi – i zarazem ostatni – turniej Otwartych Mistrzostw Tarnowa w siatkówce plażowej. Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą od godz. 8.30.

W samo południe sprzed Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 7) ruszy wycieczka po Tarnowie, podczas której przewodnik opowiadał będzie o miejscowych zabytkach i związanych z nimi ciekawostkach. W godz. 16-18 przewodnik oczekiwał będzie także na chętnych do zwiedzenia tarnowskiej katedry. Zwiedzanie zarówno miasta, jak i katedry, jest bezpłatne.

Na godz. 13 zapraszamy do tarnowskiego Amfiteatru Letniego na koncert kameralny w wykonaniu harfistki, Elżbiety Baklarz. Podczas koncertu usłyszeć będzie można zarówno utwory klasyków, jak i tematy muzyczne spopularyzowane przez ekrany kinowe.

W ramach XXVIII Koncertów Letnich, w Sali Lustrzanej wystąpi hiszpański gitarzysta, Enrique Munoz. Początek koncertu „Od Brazylii do Hiszpanii” o godz. 17.

Miłośników tańca na kolejną Letnią Potańcówkę zapraszamy wyjątkowo do Amfiteatru Letniego. Czwarty już podczas tych wakacji wieczorek taneczny rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19.

W ostatnim dniu trwania „Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018” na rynku w Tarnowie zaprezentują się Paweł Stasiak z zespołem Papa D (godz. 18) oraz Maryla Rodowicz (godz. 20).

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>