Menu

Marcel Kuc szósty w Lonigo

Na torze we włoskim Lonato odbyły się zawody drugiej rundy CIK-FIA Karting Academy Trophy. Bardzo dobrze spisał się w nich reprezentant TTSK K-Team Tarnów, Marcel Kuc, kończąc rywalizację na szóstej pozycji.

W kwalifikacjach swojej grupy, Marcel Kuc uzyskał siódmy wynik, co dało mu czternaste miejsce w klasyfikacji łącznej. Do biegów kwalifikacyjnych tarnowianin musiał więc startować ze środka stawki. Zaprezentował się w nich jednak bardzo dobrze, plasując się w kolejnych wyścigach na trzeciej, siódmej oraz drugiej pozycji. Pozwoliło mu to na zajęcie szóstej lokaty i pewny awans do wyścigu finałowego. W finale reprezentant TTSK K-Team po zaciętej walce utrzymał pozycję w ścisłej czołówce, przyjeżdżając na metę na bardzo dobrym szóstym miejscu.

Warto dodać, że mistrzostwa CIK-FIA Karting Academy Trophy zaliczane są do tzw. ekstraligi światowej, a Marcel Kuc jest w tym roku jedynym Polakiem startującym w tej najbardziej prestiżowej imprezie kartingowej na świecie w kategorii Junior.

Fot. FB Marcel Kuc

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>