Arkadiusz Dziarmaga trzeci w Pucharze Europy juniorów

Z trzecim miejscem powrócił Arkadiusz Dziarmaga z rozgrywanego w Gdyni turnieju Pucharu Europy juniorów w judo. Jest to największy tegoroczny sukces aktualnego drużynowego mistrza i indywidualnego wicemistrza Polski w tej kategorii wiekowej.

Rywalizacja w kategorii 81 kg, w której występował judoka Błękitnych-MPEC Tarnów zgromadziła na starcie 27 zawodników. Podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego w pierwszej walce pokonał przez ippon Holendra, Ryana Van Donkelaara, w drugim pojedynku przegrał natomiast przez waza-ari z Portugalczykiem, Miguelem Alvesem.

W repasażach, Arkadiusz Dziarmaga stoczył trzy walki. W pierwszej zwyciężył Łotysza, Nikitę Duinovsa, w drugiej pokonał Kerima Ouerfelliego z Wisły Kraków, aby w pojedynku o miejsce na najniższym stopniu podium wygrać przed czasem z kolejnym reprezentantem Łotwy, Aleksejsem Zarudnevsem.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku