Menu

Zapowiedzi weekendowe

Jazz na Rynku, kolejny spacerek po Tarnowie, strefa kibica i koncerty w amfiteatrze, a na zakończenie niedzieli – potańcówka. Podpowiadamy, jak spędzić weekend.

Piątek:

O godzinie 19 na Rynku zabrzmią pierwsze dźwięki koncertu jazzowego, organizowanego w ramach XI Letniego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „JAZZ-owy Rynek”. Dziś wystąpią South Silesian Brass Band z Rybnika, Old Timers z Warszawy i węgierski Miskolc Dixiland Band. Więcej informacji o wykonawcach tutaj, a po koncercie, około godziny 22, przez Rynek przejdzie głośna i barwna parada nowoorleańska z udziałem publiczności. Wstęp wolny.

Sobota:

Na godzinę 10 zapraszamy do amfiteatru miłośników rozgrywek szachowych. Spotkanie szachowe potrwa do godziny 14.

W południe rozpocznie się kolejny wakacyjny bezpłatny spacerek po Tarnowie, który może być okazją do lepszego poznania tarnowskich zabytków. Zbiórka chętnych przed Tarnowskim Centrum Informacji przy Rynku 7. Będzie też można zwiedzać tarnowską katedrę. Spacerek zaplanowany jest także na niedzielę.

O 13.30 w Ratuszu początek sesji popularno-naukowej poświęconej Millenium Królestwa Polskiego. Podczas sesji i uroczystości w Ratuszu będą wystawione polskie insygnia koronacyjne, będzie można je zobaczyć i sfotografować, a jeden z punktów programu sesji będzie poświęcony ich historii. W związku z wydarzeniem, Ratusz będzie niedostępny dla turystów. polskich insygniów koronacyjnych. Wcześniej, w południe – uroczysta msza święta w katedrze.

O godzinie 16 amfiteatr znów zamieni się w strefę kibica, a od 19 – jeżeli pogoda nie popsuje tych planów – będzie gościł Scenę eXperymentalną. Będzie można posłuchać zespołu AccoCreationStage, którego historia jest ściśle związana z Tarnowską Szkołą Muzyczną. Członkowie zespołu są jej absolwentami w klasie akordeonu Wiesława Kusiona, który postanowił połączyć trzy odmienne charaktery i założyć trio akordeonowe. Członkowie zespołu to: Łukasz Cebula – absolwent AM Łódź, Wiesław Ochwat – absolwent AM Kraków (w zastępstwie za niego wystąpi Marcin Szewczyk) oraz Paweł Kusion – absolwent AM Łódź. Dewiza AccoCreativeStage to „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Są zawodowymi muzykami, nauczycielami szkół muzycznych, ale przede wszystkim przyjaciółmi.

Niedziela:

Niedziela może być dobrą okazją do zwiedzenia wystaw. Można zajrzeć do Biura Wystaw Artystycznych na „Żużel w sztuce”, prezentującą historię jednego z najpopularniejszych w Polsce sportów oraz poświęcone mu dzieła współczesnych artystów. Wystawa będzie czynna od 10 do 17, cena biletu 1 – 5 złotych. Od godziny 9 do 17 w siedzibie BWA na dworcu PKP można oglądać wystawę Róży Litwy „Plażowicze”. Artystka stawia pytanie o zmiany i ich kluczowe momenty. Pracom Róży Litwy towarzyszy pokaz pracy Pawła Althamera „Plażowicze”, z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej.Wstęp wolny.

W bibliotece w Tarnowie-Krzyżu przy ulicy Krzyskiej 116 trwa wystawa archiwalnych fotografii, dokumentujących historię, życie i społeczność dzielnicy Krzyż. Kolekcję zdjęć dawnego Krzyża można oglądać do końca września w godzinach otwarcia filii oraz wyjątkowo w niedzielę, 15 lipca od 7.30 do 12.30. Wystawa „Tak było… Krzyż na starej fotografii” prezentuje zdjęcia, pochodzące z archiwów mieszkańców osiedla i zaprzyjaźnionych osób. Zdjęcia z ubiegłego wieku zostały zeskanowane i zarchiwizowane, a wystawa jest efektem blisko rocznych poszukiwań. Ten niezwykły projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Tarnowa. Wstęp wolny.

Jeżeli nie przeszkodzi pogoda – o 13 w amfiteatrze kolejny koncert kameralny w wykonaniu harfistki, Elżbiety Bakalarz. Wstęp wolny.

O godzinie 17 początek wielkich piłkarskich emocji. W strefie kibica w amfiteatrze będzie można obejrzeć finałowy mecz mundialu, w którym Chorwacja zmierzy się z Francją. Zapraszamy!

Również o 17 w kościele Księży Misjonarzy kolejny z cyklu Koncertów Letnich – „Bach i muzyka Skandynawii”. Na organach zagra Mariusz Ryś. Wstęp wolny.

Niedzielę można zakończyć potańcówką na Rynku. Początek o 19. Wcześniej kolejna okazja do zabawy PoKlockami- mobilny plac zabaw będzie gościł na Rynku od 16 do 18.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>