Menu

Zajęcia profilaktyczne z dziećmi na torze Speed Race w Tarnowie

Policjanci Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie biorą udział w niecodziennym przedsięwzięciu, zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych w Tarnowie, w ramach projektu „Pierwszy krok w kartingu , Przez zabawę̨ do bezpieczeństwa”.

Założeniem akcji jest aktywizacja sportowa i integracja dzieci oraz młodzieży z rożnych grup społecznych, promocja sportu kartingowego oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego w sposób aktywny. To największe w naszym kraju nowatorskie przedsięwzięcie propagujące aktywne spędzanie wolnego czasu, sport, rekreację i wypoczynek, połączony z praktyczną nauką bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby niepełnosprawne, ściąga ogromne grono uczestników, przyszłych kierowców z naszego miasta i regionu.

Podczas tegorocznych wakacji młodzi uczestniczą w zajęciach rekreacyjno-sportowych w formie szkoleń́ na torze Speed Race Tarnów Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych, łączących tematykę̨ bezpieczeństwa z dobrą zabawą i ze zdrową rywalizacją, z wykorzystaniem gokartów.

W przedsięwzięcie włączyli się także tarnowscy policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prowadzą z dziećmi zajęcia profilaktyczne. Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj. Grupa uczestników półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie mała okazję nie tylko po raz pierwszy zasiąść za kierownicą gokarta lub doskonalić posiadane już umiejętności, ale również poznać zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji – w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania, nad wodami, czy też podczas korzystania z Internetu.

W tegorocznej akcji na Torze Speed Race w Tarnowie podczas wakacji weźmie udział rekordowa liczba 6000 dzieci. Przez cały czas będą im towarzyszyć  tarnowscy policjanci.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>