Molier na deskach w Tuchowie

TUCHÓW. Pierwsze półrocze tego roku w Tuchowie było bogate w wydarzenia kulturalne za sprawą Domu Kultury, szkół i osób działających społecznie na rzecz miasta. Jednym z ważnych akcentów zamykających to półrocze była premiera przedstawienia przygotowanego przez grupę teatralną „Fabuła” działająca od 12 lat w tuchowskim Domu Kultury.

W tym roku podjęto wyjątkowo trudne wyzwanie. Na scenie przedstawiono komedię Moliera „Uczone białogłowy”. Do potrzeb przedstawienia tekst przystosowali Łukasz Lewicki i Andrzej Jagoda. Obaj też reżyserowali przedstawienie. Więcej w magazynie miasto i ludzie, gazeta w punktach sprzedaży prasy do czwartku 12 lipca włącznie.

Fot. Stanisław Jaworski