Czyste powietrze dla tarnowskich przedszkoli

Jesienią do tarnowskich przedszkoli trafi 30 oczyszczaczy powietrza. To efekt decyzji Sejmiku Województwa Małopolskiego, który zadecydował o zakupie 1800 takich urządzeń dla przedszkoli w całej Małopolsce na łączną kwotę około 2,4 miliona złotych.

Oczyszczacze, o których kupnie zdecydował samorząd wojewódzki, trafią do tarnowskich placówek we wrześniu. Będą to już kolejne urządzenia filtrujące powietrze w miejskich przedszkolach.

Wszystkie 24 tarnowskie przedszkola od początku tego roku mają już bowiem po jednym oczyszczaczu powietrza. Urządzenia, wyposażone w czujniki stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5, zostały zainstalowane w ramach pilotażowego etapu prowadzonego przez Gminę Miasta Tarnowa programu, dotyczącego poprawy jakości powietrza w tarnowskich przedszkolach. W sześciu z nich działają też rejestratory poziomu stężenia CO2, temperatury i wilgotności.

Wiosną oczyszczacze trafiły również do sześciu tarnowskich żłobków

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Komentarze ( 1 )

• Joanna

Szanowni, idea słuszna tylko jak to w Polsce … wykonanie. Kupuje się jakieś tanie badziewie, które przeznaczone jest do pracy w domu (dla max. 4 osób), a nie przedszkola. Do przedszkola, gdzię w pomieszczeniu jest 15-20 dzieci powinny być zakupione profesjonalne oczyszczacze powietrza (do przedszkoli). Tak mądrze zrobił Rzeszów, który był pionierem tego typu https://www.youtube.com/watch?v=Eu-37hOS19s
    Tam też najpierw chciano kupić domowe oczyszczacze ale miasto okazało się mądre. nie poszło na łatwiznę i tani PR, tylko ostatecznie zainwestowało w produktu dla przedszkoli, które mają 5 lat gwarancji, można powiesić na ścianie przez co są bezpieczne.