Uroczysta Gala Stypendialna w Szkole Podstawowej w Lisiej Górze

Ponad 50 tysięcy złotych. Tyle pieniędzy trafiło do najzdolniejszych uczniów ze szkół w gminie Lisia Góra. To już kolejny rok, w którym władze gminy nagradzają dzieci za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia artystyczne i sportowe.

Środki trafiły w sumie do 184 uczniów. Aby otrzymać stypendia naukowe w podstawówce konieczna była średnia 5,2 a w gimnazjum 5,0. Najwyższe stypendia – po 500 złotych otrzymało troje uczniów: dwoje z Zaczarnia i jedno z Lisiej Góry.

Uroczysta Gala Stypendialna odbyła sie w Szkole Podstawowej w Lisiej Górze.

Warto podkreślić, że środki na stypendia w całości pochodzą z budżetu gminy. – Nie mam wątpliwości, że to dobrze przeznaczone i wydane pieniądze. Inwestycja w dzieci i młodzież zawsze procentuje – mówi Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra. – Dla uczniów jest to z jednej strony nagroda, z drugiej motywacja do dalszej pracy.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku