Kolejny świetny występ Kacpra Szczurka podczas Kartingowych Mistrzostw Włoch

W dniach 29.06-01.07.2018 roku ponownie na starcie zawodów stanęli młodzi kierowcy kartingowi – zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów. Na torze w Lonato odbyła się tym razem kolejna runda Kartingowych Mistrzostw Włoch 2018, gdzie wystartowali Gabriel Łukasiewicz w kategorii Junior oraz Kacper Szczurek w kategorii Senior.

Kacper Szczurek startujący w kategorii Senior przez cały weekend prezentował rewelacyjne tempo. W kwalifikacjach zajął 1 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych przyjechał dwukrotnie na 1 pozycji, co pozwoliło mu do finału ruszyć z pierwszej linii. W pierwszym finale po ładnej jeździe przyjeżdża na 2 miejscu. Natomiast w drugim finale, gdzie czołówka wystartowała w odwróconej klasyfikacji przyjeżdża ponownie na 2 miejscu.

Z kolei Gabriel Łukasiewicz prezentował również dobre tempo. W kwalifikacjach zajął 19 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych, pierwszego nie ukończył z powodu incydentu, a w drugim przyjechał dopiero na 28 miejscu z powodu kary +10s, co niestety pozwoliło mu do finału ruszyć dopiero z przedostatniej linii. Natomiast w finale 1 po bardzo ładniej jeździe przyjeżdża na 16 miejscu, a w finale 2 kończy na 27 pozycji z powodu kolejnej kary +10s.

Kibicujemy naszym reprezentantom oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i kolejne udane występy!

foto ROK CUP Official

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku