Menu

Wyjazd do wicelidera

W niedzielę, żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów rozegrają dziesiąty w tym roku mecz o mistrzostwo PGE Ekstraligi. W rozpoczynającym się o godz. 17 spotkaniu, tarnowianie zmierzą się na wyjeździe z Betard Spartą Wrocław.

Wrocławianie zajmują po dziewięciu kolejkach drugie miejsce, mając o cztery punkty więcej od klasyfikowanej na piątej pozycji ekipy z Tarnowa. Bilans ich dotychczasowych występów to pięć wygranych, remis i trzy porażki. Betard Sparta jest przy tym jedyną drużyną, która w tym sezonie wygrała w Tarnowie; w meczu rozegranym 6 maja wrocławianie zwyciężyli 49-41. W drużynie gospodarzy najskuteczniejszym zawodnikiem był wówczas niezawodny Nicki Pedersen, który w sześciu startach zdobył piętnaście punktów i bonus. Dwanaście punktów w sześciu biegach wywalczył natomiast Kenneth Bjerre. W drużynie z Wrocławia można było tego dnia mówić o czterech liderach: Maksym Drabik zdobył dwanaście punktów i dwa bonusy, Tai Woffinden – dziesięć punktów i dwa bonusy, a Maciej Janowski i Vaclav Milik zakończyli mecz z dorobkiem dziewięciu punktów i bonusa.

Od tej pory żużlowcy z Wrocławia rozegrali cztery mecze. Trzy z nich zakończyli zwycięsko, pokonując na własnym torze 48-42 Falubaz Zielona Góra i 61-29 MRGARDEN GKM Grudziądz oraz wygrywając na wyjeździe 48-42 z ekipą z Grudziądza. Punktów nie udało im się zdobyć jedynie w rozegranym dwa tygodnie temu wyjazdowym pojedynku z Falubazem, zakończonym porażką Betard Sparty 39-51.

Najskuteczniejszym dotychczas zawodnikiem Betard Sparty Wrocław jest Tai Woffinden, który poszczycić może się średnią biegopunktową 2.277 pkt. Niewiele ustępują mu pola Maksym Drabik – 2.205 pkt. oraz Maciej Janowski – 2.111 pkt. W drużynie „Jaskółek” bezkonkurencyjny jest, najskuteczniejszy aktualnie jeździec PGE Ekstraligi, Nicki Pedersen – 2.688 pkt., a kolejne miejsca zajmują Kenneth Bjerre – 1.913 pkt. i Jakub Jamróg – 1.707 pkt.

Gospodarze przystąpią do niedzielnego meczu bez kontuzjowanego Gleba Czugunowa, który podczas rozgrywanego w Pilznie półfinału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów doznał podwójnego złamania prawej nogi. W drużynie z Wrocławia prawdopodobnie zadebiutuje niespełna osiemnastoletni Przemysław Liszka, który zastąpić ma Patryka Wojdyłę. Tarnowianie pojadą natomiast w identycznym składzie, jak dwa tygodnie temu w Grudziądzu.

 Składy awizowane na niedzielne spotkanie

Betard Sparta Wrocław: 9. Tai Woffinden, 10. Damian Dróżdż, 11. Maciej Janowski, 12. Vaclav Milik, 13. Max Fricke, 14. Przemysław Liszka, 15. Maksym Drabik

Grupa Azoty Unia Tarnów: 1. Nicki Pedersen, 2. Artur Mroczka, 3. Jakub Jamróg, 4. Peter Kildemand, 5. Kenneth Bjerre, 6. Patryk Rolnicki, 7. Kacper Konieczny

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>