Menu

Wypadek w Gromniku

W Gromniku na drodze wojewódzkiej W977 doszło do groźnie wyglądającego wypadku w którym uczestniczyły trzy pojazdy. Kierowca suzuki, 57-letni mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.

Dziś (28.06) około godziny 7.30 na drodze wojewódzkiej W977 w Gromniku w kierunku do Ciężkowic doszło do groźnego wypadku. Kierowca suzuki jadąc od Ciężkowic w kierunku Gromnika wjechał na przeciwległy pas ruch doprowadzając do zderzenia z ciągnikiem siodłowy przewożącym ponad 26 ton ładunku sypkiego. Samochód osobowy został zepchnięty z drogi, a kierowca, 57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gorlickiego został zakleszczony w pojeździe. Po zderzeniu samochód ciężarowy również zjechał z drogi blokując naczepą oba pasy ruchu. W wypadku tym uczestniczył jeszcze drugi samochód osobowy, który chcą uniknąć zderzenia z ciężarówką zjechał z drogi do rowu. Aby wydostać kierowcę z wraku pojazdu niezbędna był pomoc strażaków, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu pomogli uwolnić mężczyznę i przekazali go załodze karetki pogotowia. Kierowca suzuki w stanie ciężkim został przetransportowany do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Pozostali uczestnicy tego wypadku nie odnieśli obrażeń. Droga wojewódzka na tym odcinku była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Pełny ruch został przywrócony dopiero około południa.

Okoliczności oraz przyczyny wypadku wyjaśnią specjaliści z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w ramach prowadzonego postępowania.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>