Święto Rzemiosła z szablą Kilińskiego i Krzyżem Małopolski

TARNÓW. W tym roku Święto Rzemiosła odbyło się w Tarnowie. Rozpoczął je przemarsz ulicami miasta. Z placu Dworcowego uczestnicy święta przeszli do katedry.

Tu odprawiona została uroczysta msza święta, koncelebrowana przez arcybiskupa Henryka Nowackiego i kapelana rzemiosła polskiego Krzysztofa Rusieckiego w intencji rzemieślników i ich rodzin. Po mszy złożono wieńce pod Grobem Nieznanego Żołnierza. W tym roku Święto Rzemiosła zbiegło się z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Więcej w tygodniku miasto i ludzie, w twoim kiosku.