Złodzieje paliwowi zatrzymani na gorącym uczynku

Pod osłoną nocy spuszczali paliwo ze zbiorników samochodów ciężarowych zaparkowanych na placu manewrowym bazy transportowej w Ciężkowicach. W kilka dni skradli ponad 1000 litrów oleju napędowego na kwotę ponad 5 tys. złotych. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

We wtorek (19.06) policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść paliwo ze zbiorników samochodów ciężarowych zaparkowanych na placu pobliskiej bazy transportowej. Mężczyźni w wieku 19 lat, mieszkańcy powiatu tarnowskiego w swoich samochodach osobowych przewozili kilka zbiorników plastikowych o pojemościach od 30-60 litrów. W związku z tym obaj zostali zatrzymali i przewiezieni do komisariatu. Zatrzymani jednorazowo mogli ukraść ponad 200 litrów paliwa. W czasie przesłuchania policjanci z Ciężkowic udowodnili zatrzymanym sześć kradzieży oleju napędowego jakich dopuścili się w okresie od 26 maja mężczyźni w sumie skradli olej napędowy w ilości prawie 1000 litrów o wartości ponad 5000 złotych. Obaj przyznali się do winy i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze. O wysokości kary zdecyduje tarnowski sąd. Za kradzież młodym mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Ciężkowicach.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku