Menu

Nowości wydawnicze Wilgi dla dzieci

JACEK I AGATKA

Wanda Chotomska
Ilustracje: sylwetki postaci: Adam Kilian
Ilustracje inspirowane pracami Adama Kiliana: Katarzyna Piątek
Kultowa opowieść o Jacku i Agatce
po raz pierwszy w wydaniu papierowym! Prawdziwy rarytas na polskim rynku wydawniczym! Perypetie uroczej dwójki, która przed laty spotykała się z najmłodszymi w pierwszej polskiej telewizyjnej dobranocce, teraz w wydaniu książkowym! Rozbrajające pacynki, stworzone przez niezapomnianą Wandę Chotomską, a zwizualizowane przez Adama Kiliana mają szansę podbić serca kolejnych pokoleń. Książka „Jacek i Agatka” to prawdziwa gratka dla dorosłych, którzy chcą przybliżyć dzieciom bohaterów bajek z ich dzieciństwa.

W czasach, kiedy w telewizji był tylko jeden kanał, codziennie o 19:20 rozpoczynał się program pt. Dobranocka. W latach 70. został przemianowany na Wieczorynkę i zmienił godzinę na 19:00. Wtedy właśnie fani uroczych pacynek zasiadali tłumnie przed odbiornikami telewizyjnymi i z zapartym tchem śledzili przygody maluchów. Wśród ciekawych rozmów maluchów, przez buźkę rozsądnej, poukładanej Agatki i urwisa Jacka Wanda Chotomska przemyciła wiedzę o tym, co jest ważne i czym warto kierować się w życiu.

NIEMOŻLIWI DETEKTYWI

CZ. 1. TREFNY NAUCZYCIEL
Patrycja Zarawska
Ilustracje: Tomasz Minkiewicz
Przenikliwy jak Herkules Poirot, dociekliwy jak porucznik Columbo, inteligentny jak Sherlock Holmes: oto ideał prawdziwego detektywa! Ale czy każdy z nas może nim zostać? Czy trzeba mieć do tego talent, predyspozycje i charyzmę? A co z warsztatem i wiedzą? Nasza nowa seria pozwoli znaleźć odpowiedź na te pytania! Książki uczące dedukcji i logicznego myślenia, dostosowane do wiedzy, wrażliwości i ciekawości dzieci sięgających samodzielnie po pierwsze lektury. Zatem młodzi detektywi – uwaga, jesteśmy na tropie przygód!

Blanka, Bernard i Bajorek, mimo że uczą się w jednej klasie, prawie wcale się nie znają. Pewnego dnia niepokojące okoliczności zmuszają ich do współpracy: w klasie pojawia się nowy nauczyciel. Nie dość, że wygląda podejrzanie, to jeszcze mówi „przyszłem”. Kim jest tajemnicza postać? Czego szuka w szkole? Jaja na ścianie, historyczna książka, czarna walizeczka – dzieci łączą elementy układanki i wpadają na trop. Czy trefny nauczyciel wyniesie ze szkoły to, po co przyszedł?

SPIRIT ANIMALS UPADEK BESTII

Tom 5. Serce ziemi
Sarah Prineas
przekład: Bartosz Czartoryski
Kolejny, wyczekiwany przez czytelników tom serii Spirit Animals Upadek Bestii! Wciągająca akcja, fantastyczne przygody, świetnie zarysowane postacie. Opowieść o sile przyjaźni, odwadze, umiejętności współdziałania. Kontynuacja bestsellerowej serii,
w której każdy tom napisał innych autor. Począwszy od Brandona Mulla, przez kolejne tomy i serie, akcja nabierała rozpędu i ciągle następowały jej nieoczekiwane zwroty. Czy w książce Sarah Prineas uda się bohaterom pokonać niepokonaną do tej pory bestię? Conor, Abeke, Meilin i Rollan, czwórka przyjaciół z grupy Zielonych Płaszczy, wciąż nie mogą zaznać spokoju. Uknuta przez wrogów intryga sprawiła, że Zieloni znaleźli się w niebezpieczeństwie. Uznani za zdrajców muszą uciekać, by ocalić swoje życie i swój świat.Kto wystąpił przeciwko nim? Kto stoi za spiskiem? Czy czwórce bohaterów uda się oczyścić z nieprawdziwych zarzutów? Jedno jest pewne: wojna jeszcze się nie skończyła.

KRÓLIK FRANEK

… i historia nieśmiałego misia
… i prawda o zaginionym telefonie
Marta Krzemińska
Królik Franek uwielbia dobrą zabawę
i towarzystwo kolegów i koleżanek. Dlatego tak trudno mu zrozumieć,
że jego nowy sąsiad, mały miś Mikuś,
nie jest skory do zabawy. Franek negatywnie ocenia niedźwiadka, zamiast pomyśleć, że jest po prostu nieśmiały…

Królik Franek to seria książeczek przedstawiająca różne sytuacje,
z którymi muszą niekiedy mierzyć się dzieci w wieku przedszkolnym. Historia oraz pytania na końcu książeczki pozwolą na zrozumienie problemu
i prawidłową reakcję.

Seria powstała w konsultacji z psycholog dziecięcą Martą Żysko-Pałubą.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>