Menu

Położne zasypane pytaniami

Jak wygląda kwestia znieczuleń do porodu?  Co trzeba wziąć ze sobą na oddział? Takie pytania najczęściej zadawały przyszłe mamy położnym Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska podczas III edycji Targów Mama i Dziecko w Tarnowie . W rozmowach ze specjalistkami udało się rozwiać wątpliwości. Można było także wykonać podstawowe badania diagnostyczne. Z możliwości zmierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi skorzystało około czterdziestu pań.  

W sumie kilkaset osób odwiedziło stoiska 27 wystawców, a ponad 100 osób wzięło udział w zaplanowanych warsztatach dla dzieci i rodziców.  Można się było dowiedzieć m. in. jak  po porodzie zadbać o siebie. Położne odpowiadały na pytania dotyczące znieczulenia zewnątrzoponowego, porodu z gazem rozweselającym czy z elektrostymulacją TENS – nieinwazyjną terapią przeciwbólową, rozluźniającą mięśnie. Można się było także dowiedzieć, na jakich zasadach partner może towarzyszyć pacjentce podczas porodu.  Na zainteresowane mamy czekały też otwarte drzwi Porodówek  Nowej Generacji w Tuchowie i Dąbrowie Tarnowskiej. W związku z tym także na miejscu pojawiło się kilka kobiet, aby przyglądnąć się warunkom porodu i połogu. Położne przypominają, że dni otwarte na obu porodówkach trwają właściwie codziennie – zainteresowane panie mogą przychodzić, zadawać pytania i dzielić się swoimi wątpliwościami, dotyczącymi przyszłego porodu.

Dodajmy, że Targi Mama i Dziecko promują idee świadomego rodzicielstwa  i zdrowy styl życia. – Poprzez te działania rodzice zyskują wyjątkowy czas dla siebie, zwiększają swoją świadomość, przyjemnie i wartościowo spędzając wolny czas – mówi Iwona Wróbel-Przebięda ze Stowarzyszenia Mamy Tarnów organizującego imprezę. Dodaje ona, że podczas spotkań z wystawcami uczestnicy mogli skonsultować się ze specjalistami. Targi pozwoliły zapoznać się z ofertą lokalnych wystawców z takich dziedzin jak: edukacja, profilaktyka zdrowia, dietetyka, fizjoterapia, odzież i obuwie dziecięce, kosmetologia, bezpieczne przewożenie dzieci w fotelikach, fotografia dziecięca i rodzinna, psychoterapia i psychoedukacja, animacja, zabawki i artykuły dekoracyjne  i wiele innych. IV edycja Targów Mama i Dziecko już w listopadzie.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>