Menu

Życie na niebiesko – Zrozumieć autyzm

Dlaczego autyzm nie jest chorobą? Jak komunikować się z osobami z autyzmem? Gdzie szukać pomocy dla dziecka z takimi zaburzeniami? W jaki sposób zorganizować mu miejsce nauki i zabawy? Jak skutecznie wychowywać „niebieskie dzieci”? Odpowiedzi na te pytania przyniesie konferencja pt. „Życie na niebiesko – zrozumieć autyzm”, która odbędzie się jutro w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie w godz. 10.00-14.30.

– Według badań, przeciętnemu Polakowi autyzm kojarzy się albo z niegrzecznym, niewychowanym dzieckiem, albo z zamkniętym w swoim świecie geniuszem, rozwiązującym skomplikowane zadania matematyczne. Wiedza społeczeństwa na temat autyzmu jest niewielka. A z pewnością każdy z nas zna lub słyszał o przynajmniej jednej osobie z autyzmem. Dlatego na konferencję zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza rodziców, nauczycieli, wychowawców. W bardzo przystępnej formie opowiemy, w jaki sposób szybko i dobrze zdiagnozować autyzm, a następnie zaopiekować się dzieckiem czy młodzieżą z zaburzeniami – mówi Krzysztof Drwal, prezes Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro.

Swoją wiedzą na temat pracy z osobami z autyzmem dzielić się będą specjaliści z Lublina, Warszawy, Krakowa i Tarnowa. O tym, że autyzm nie jest chorobą przekonywać będzie Aleksandra Strojna-Pałamar, pedagog specjalny, pedagog przedszkolny. O procesie diagnostycznym i formach pomocy dla dzieci z autyzmem i ich rodziców mówić będzie Klaudia Wieczorek, psycholog, pedagog przedszkolny. Strategie zapobiegania zrachowaniom trudnym osób z autyzmem przedstawi Magdalena Markowska, psycholog, trener, nauczyciel i terapeuta.

Konferencja jest częścią obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w subregionie tarnowskim. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>