Menu

O srebrnej łyżce – spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

Z radością gościliśmy w Oddziale dla dzieci i młodzieży w Żabnie autorkę wielu książek dla dzieci (i nie tylko) Justynę Bednarek. W spotkaniu uczestniczyli nasi czytelnicy z czwartych klas Szkoły Podstawowej w Żabnie wraz z nauczycielami.

Autorka bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach, pokazywała je, czytała fragmenty i zachęcała do sięgania po lekturę. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, aktywnie włączały się do rozmowy i chętnie odpowiadały na pytania.

Głównym tematem spotkania była książka „O srebrnej łyżce” należąca do serii wydawniczej „Poczytaj ze mną”, której celem jest umożliwienie młodym czytelnikom odkrywania magicznego świata literatury z jej wieloma barwami, a także krzewienie uniwersalnych wartości. „Łyżka, o której mowa w książce, istnieje” – zapewnia na końcu książki autorka, a nam opowiedziała jej prawdziwą historię.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Z gwiazdami nie tylko… zaczytani”, finansowanemu przez Województwo Małopolskie w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu odbywają się spotkania autorskie, koncerty, ale przede wszystkim biblioteki w Radłowie, Dąbrowie Tarnowskiej i Żabnie wzbogaciły i wzbogacają swoje księgozbiory, które posłużą długofalowo szerokiej grupie czytelników.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>