Menu

Umowa na salę koncertową podpisana

Dziś podpisana została umowa na budowę sali koncertowej wraz z częścią dydaktyczną i salą gimnastyczną przy Szkole Muzycznej w Tarnowie. Budową zajmować będzie się tarnowska firma MTM Budownictwo, planowany termin zakończenia wszystkich prac to lipiec przyszłego roku. Na podpisaniu umowy obecny był prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

– Widzę wśród was wielu wspaniałych artystów, już jestem ciekaw co zagracie na pierwszym koncercie – mówi Roman Ciepiela prezydent Tarnowa

Koszt prac zadeklarowany w umowie to 21,5 mln złotych. Prezydent podkreślał jednak, że to nie wszystkie koszta, które uwzględnione są w budowę sali. Do kosztów dochodzi m.in zakup organów oraz wyposażenia sali.

– Ze swojej strony możemy zadeklarować, że zrobimy wszystko, żeby ten przyszły rok szkolny rozpocząć już z wykorzystaniem sali koncertowej i sali baletowej – podkreśla Michał Zydroń, prezes zarządu MTM Budownictwo.

– Szkoła muzyczna bez sali koncertowej to jak bez serca, to tam najbardziej powinna tętnić muzyka, ja obiecuję, że przez ten rok przygotuję wspaniały program, który będziemy mogli przedstawić podczas otwarcia – mówiła Jolanta Światłowska, dyrektor Szkoły Muzycznej w Tarnowie.

 

Komentarze ( 1 )

  • Fortepian dla Tarnowa

    Budowa sali koncertowej to dobra wiadomość. Kolejny krok dla muzycznej społeczności Tarnowa to projekt „Fortepian dla Tarnowa” w Budżecie Obywatelskim. Głosujemy od 18 do 27 czerwca na projekt nr 11. Damy radę!

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>