Czwarta runda i czwarte w tym sezonie podium tarnowskiego kierowcy Krzysztofa Kłusak.

W ten weekend  na Torze Kielce w Miedzianej Górze, rozegrana została IV runda zawodów z cyklu Time Attack Poland. Tarnowski kierowca Krzysztof Kłusak zajął drugie miejsce w klasie i po czterech rundach nadal jest liderem klasyfikacji. Zawody rozgrywane były w trudnych warunkach atmosferycznych, obfite opady deszczu spowodowały, że kilku kierowców nie ukończyło swojej sesji kwalifikacyjnej.

Niektórzy zawodnicy nie zdążyli również zmienić opon na deszczowe, co automatycznie skutkowało gorszym wynikiem. Tak więc sprawdziło się powiedzenie, że w motosporcie raz swieci słońce, a raz pada deszcz. Krzysztof Kłusak jest najmłodszym startującym kierowcą, wśród wszystkich zawodników, biorących udział w cyklu zawodów Time Attack Poland. Swoją przygodę z motosportem zaczynał w sekcji kartingowej tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów. Po pierwszych sukcesach w kartingu profesjonalnym, dostał się do teamu wyścigowego Radical Motorsport. W sporcie samochodowym zadebiutował w wieku 12 lat, na torze w Poznaniu, osiągając Radicalem SR3RS prędkość 200 km/h. Obecnie Krzysztof Kłusak startuje Hondą Civic, która w nowym sezonie wyścigowym otrzyma mocniejszą jednostkę napędową. Do grona sponsorów kierowcy, dołączy duża firma powiązana z sektorem bankowym. Następna runda podczas której tarnowianin powalczy o punkty do klasyfikacji generalnej, odbędzie się na torze Silesia Ring 7 lipca 2018r.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku