Młodzi żużlowcy rozpoczęli od wygranej

Bardzo udanie rozpoczęli starty w tegorocznej edycji Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów. W rozegranych na torze w Mościcach zawodach pierwszej rundy, tarnowianie jadący w składzie: Patryk Rolnicki, Dawid Rempała i Mateusz Cierniak, wspólnie z ROW Rybnik zajęli pierwsze miejsce.

Rybniczanie mogli wczoraj mówić o sporym pechu. W ostatnim swoim występie jechali bowiem na 4-2 z parą Speed Car Lublin, defekt zanotował prowadzący Lars Skupień i bieg zakończył się wynikiem 4-2 dla pary z Lublina. Lublinianie również spisywali się na tarnowskim torze bardzo dobrze. Ponieważ jednak na zawody spóźnił się Oskar Bober i ekipie Speed Car przyszło startować w dwuosobowym tylko składzie, zgodnie z regulaminem nie została ona sklasyfikowana.

Przejdźmy jednak do występów gospodarzy. Rozpoczęli oni turniej od wygranej 5-0 z forBET Włókniarzem Częstochowa. Pierwszy linię mety minął Patryk Rolnicki, drugi był debiutujący w oficjalnych zawodach Dawid Rempała, a obaj zawodnicy z Częstochowy: Mateusz Świdnicki i Bartosz Świącik na skutek upadków nie ukończyli wyścigu.

W drugim swoim starcie, tarnowianie zmierzyli się z KSM Krosno. W biegu tym zwyciężył Mateusz Cierniak przed Patrykiem Rolnickim, a za plecami pary Grupy Azoty Unii na metę przyjechali Krystian Stec oraz Krystian Stefanów.

Pierwsze w tych zawodach punkty stracili gospodarze w biegu ósmym, w którym za rywali mieli parę ROW Rybnik. Wyścig ten zakończył się wygraną Roberta Chmiela, drugi był Patryk Rolnicki, trzeci Przemysław Giera, a czwarty Mateusz Cierniak.

Ten ostatni triumfował w gonitwie jedenastej, w której za plecami zostawił Aureliusza Bielińskiego ze Stali Rzeszów i Dawida Rempałę (drugi z rzeszowian, Arkadiusz Potoniec miał defekt jadąc na ostatnim miejscu).

W kolejnym wyścigu, para najmłodszych zawodników Grupy Azoty Unii Tarnów nie sprostała osamotnionemu Emilowi Peroniowi z Speed Car Motor Lublin, zdobywając trzy punkty. Drugie miejsce w tym biegu zajął Mateusz Cierniak, trzeci był Dawid Rempała.

Na zakończenie tarnowianie zmierzyli się z duetem Orła Łódź. Komplet punktów zdobył Patryk Rolnicki, wyprzedzając Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Błażykowskiego. Z powodu defektu wyścigu nie ukończył natomiast Dawid Rempała.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku