Menu

Rusza rywalizacja w DMPJ na żużlu

Dzisiaj rozpoczną się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Młodzi żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów na inaugurację zaprezentują się na własnym torze. Początek zawodów na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach o godz. 17.

Rywalami tarnowian w grupie „B” będą ekipy: forBET Włókniarza Częstochowa, ROW Rybnik, Orła Łódź, Speed Car Motoru Lublin, Stali Rzeszów i KSM Krosno. W składzie „Jaskółek” awizowanym na dzisiejszy turniej znaleźli się: Patryk Rolnicki, Przemysław Konieczny oraz Mateusz Cierniak.

Wiadomo jednak, że w zawodach nie wystąpi kontuzjowany Przemysław Konieczny (pod koniec maja złamał w Gdańsku obojczyk). Prawdopodobnie zastąpi go piętnastoletni Dawid Rempała, który niespełna dwa tygodnie temu zdobył licencję na torze w Gnieźnie. Kontuzjowany jest również bowiem Dawid Knapik, natomiast Kacper Konieczny w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów reprezentował będzie – na zasadzie wypożyczenia – barwy Betard Sparty Wrocław.

Składy awizowane na dzisiejszy turniej

Grupa Azoty Unia: 1. Patryk Rolnicki, 2. Przemysław Konieczny, 3. Mateusz Cierniak
forBET Włókniarz Częstochowa: 4. Bartosz Świącik, 5. Mateusz Świdnicki, 6. Adrian Woźniak
ROW Rybnik: 7. Lars Skupień, 8. Robert Chmiel, 9. Przemysław Giera
Orzeł Łódź: 10. Jakub Miśkowiak, 11. Mateusz Błażykowski
Speed Car Moto Lublin: 13. Wiktor Lampart, 14. Oskar Bober, 15. Emil Peroń
Stal Rzeszów: 16. Arkadiusz Potoniec, 17. Aureliusz Bieliński, 18. Michał Curzytek
KSM Krosno: Krystian Stefanów, 20. Konrad Stec, 21. Daniel Bajor

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>