Ceramikę produkujemy 365 dni w roku

ROZMOWA. Z Lesławem Paciorkiem, prezesem firmy Leier

Czy można mówić o dobrej koniunkturze na tarnowskim rynku budowlanym?

Ostatni czas jest dla tarnowskiego budownictwa czasem wytężonej pracy, gdyż koniunktura w gospodarce i budownictwie okazała się rosnącą. W ubiegłym roku w Polsce oddano do użytku 180 tysięcy mieszkań. Jest to najlepszy wynik na przestrzeni ostatnich 20 lat. To świadczy o dużym popycie, być może też świadczy o wzroście zamożności Polaków, a także o wzroście potencjału wykonawców i deweloperów oraz firm produkujących materiały budowlane.

Doszliśmy na rynku do sytuacji, gdy zdobycie materiałów na budowę zaczyna być problemem. Kupić oczywiście je można, ale trzeba poczekać, nie wszystko jest od ręki, nie na wszystkie wielkie inwestycje producenci są w stanie dostarczyć materiały natychmiast, bo nie wszystko jest na magazynie.

Oczywiście podaż jest duża.

Więcej w tygodniku miasto i ludzie, w twoim kiosku.