Dzień Weterana w Gromniku

Obchodzony był już po raz kolejny na placu przy szkole w Gromniku, z udziałem byłych żołnierzy misji pokojowych ONZ.

Były podziękowania dla osób wspierających działalność stowarzyszenia „misjonarzy” oraz słowa uznania dla tych, którzy służyli na misjach. Wręczono również puchary i dyplomy uczniom. Była okazja do wspólnych fotografii nagrodzonych i wyróżnionych osób.

Swoje stoisko przy okazji prezentowały Zakłady Mechaniczne, a można na nim było obejrzeć i wziąć do ręki produkowaną w Tarnowie broń różnego rodzaju. O poszczególnych egzemplarzach broni opowiadali pracownicy Mechanicznych oraz obecny w tym dniu w Gromniku prezes Henryk Łabędź.

Obok swoje stoisko miało także wojsko, gdzie udzielano wszelkich informacji. Gospodarzem Dnia Weterana była miejscowa szkoła oraz wójt Gromnika Bogdan Stasz.

Weterani odwiedzili również miejscową strzelnicę, gdzie nie mieli sobie równych w strzelaniu do tarczy (oczywiście pistoletem na śrut).

Szersza relacja w kolejnym numerze tygodnika miasto i ludzie. Odbitki ze zdjęć można zamówić w redakcji osobiście, telefonicznie lub mailowo.