Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata

Kefir w Kairze

Rymowany przewodnik po miastach świata

Michał Rusinek

Michała Rusinka przedstawiać nie trzeba, za to jego Kefir (po krakowsku Kefirka, bo czulej) na pewno wypada. Zawędrował z autorem aż do Kairu. Tak sugeruje jeden z wielu przewrotnych wierszyków na temat miast całego świata – od Bogoty po Amsterdam. Podróż przez Azję do Afryki i hen, hen, jeszcze dalej. Po miastach najpiękniejszych, najciekawszych albo po prostu… najzabawniej się rymujących! Podróż tę błyskotliwie i barwnie (jak zwykle zresztą!) zilustrowała Joanna Rusinek.

Bez względu na to, ile masz lat, już czas, by zacząć zwiedzać świat.
Na podróż nie masz forsy? Czasu?
Wystarczy spojrzeć do atlasu albo zakręcić raz globusem, a wtedy pomkniesz jednym susem do Azji albo do Afryki – nie martwiąc się upałem dzikim. Umówmy się, że na trzy-cztery skoczysz do którejś z dwóch Ameryk. Przebiegniesz truchtem Europę, w Australii też postawisz stopę.

Zapytasz: „Czy to się tak da?”.
Odpowiedź zna książeczka ta.