Chór Puellae Orantes zaśpiewa w Żabnie

Burmistrz Żabna oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie zapraszają na koncert „MUZYCZNIE ŚLADAMI POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI” w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes. Koncert odbędzie się 10 czerwca o godz. 18:00 w kościele Ducha Świętego w Żabnie.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” należy do elity młodzieżowych chórów europejskich. Założycielem i dyrygentem jest ks. Władysław Pachota, za kształcenie wokalne odpowiada Aleksandra Topor. Do chóru należą dziewczęta w wieku od 10 do 19 lat. Jest laureatem 25 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Czterokrotnie pretendował do Grand Prix międzynarodowych konkursów chóralnych – w Arezzo (Włochy), Warnie (Bułgaria), Florencji (Włochy) oraz Rimini (Włochy), gdzie zdobył najwyższe trofeum.

Oprócz Grand Prix konkursu chór „Puellae Orantes” otrzymał medal Prezydenta Republiki Włoch. Jest to jedyna tak prestiżowa nagroda zdobyta przez polski zespół w historii konkursu. Tarnowski chór koncertował w większości krajów europejskich i Stanach Zjednoczonych. Wydał 10 płyt CD, z których trzy były nominowane do nagrody FRYDERYK, a jedna z nich otrzymała statuetkę FRYDERYKA. Ponadto wydawnictwa fonograficzne chóru zostały wyróżnione Złotymi Płytami CD i Platynową DVD – jedynym tego typu wyróżnieniem w kategorii muzyki poważnej w Polsce. Dla „Puellae Orantes” powstało ok. 100 utworów zaaranżowanych lub skomponowanych przez czołowych współczesnych kompozytorów. Repertuar siedmiu płyt stanowią utwory w całości lub części skomponowane i zaaranżowane specjalnie dla chóru.

Tarnowski chór realizuje projekty artystyczne z wybitnymi artystami, w 2015 r. wykonał koncerty z dwukrotnym laureatem nagrody Grammy – zespołem „The King’s Singers”, a w 2016 r. ze światowej klasy kwintetem dętym „Canadian Brass”. Chór „Puellae Orantes” dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, telewizji francuskiej France 2 i France 3, Radia Watykańskiego, holenderskich i francuskich rozgłośni radiowych.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kisku