Krakowski Wianek w Szczurowej

SZCZUROWA. Krakowski Wianek to przegląd zespołów regionalnych, kapel, instrumentalistów, grup śpiewaczych i śpiewaków ludowych. W Szczurowej przez dwa dni trwały prezentacje na ludową nutę.

Kulminacyjnym dniem przeglądu była oczywiście niedziela, gdy podsumowano trzy dni konkursowych zmagań i wręczono nagrody. Dodajmy, że wszystko odbywało się w pięknej scenerii parku w Szczurowej, który nie tak dawno został odremontowany i zmodernizowany. Na szczęście podczas przeglądu dopisała pogoda.

Największą atrakcją przeglądu jest oczywiście folklor krakowski w pełnej krasie – mówi wójt Marian Zalewski. – Można zawiesić oko nie tylko na pięknych strojach, ale przypomnieć sobie także czasy sprzed lat, gdy folklor krakowski był w naszym regionie codziennością na weselach czy zabawach.

Jury jak co roku nie miało łatwego wyboru, ale raczej trudny orzech do zgryzienia.