Menu

Nowe kontrakty – zdrowsze zęby

Opieka stomatologiczna na Pogórzu będzie lepsza. Centrum Zdrowia Tuchów od 1 lipca uruchamia nową poradnię w Olszynach. Taki jest rezultat rozstrzygnięcia postępowania konkursowego Narodowego Funduszu Zdrowia. Ponadto poprawi się opieka dentystyczna w samym Tuchowie  i w Wierzchosławicach. 

Kontrakt dotyczący Olszyn będzie obowiązywać do połowy 2023 roku.W wyniku jego realizacji lekarz specjalista będzie tam udzielał świadczeń ogólnostomatologicznych w wymiarze połowy etatu. Zapisy kontraktu nie wykluczają przyjmowania dzieci i młodzieży do 18. roku życia. To bardzo ważne,  ponieważ właśnie w tym okresie opieka stomatologiczna jest szczególnie istotna.

Warto dodać, że rozstrzygnięcia konkursów skutkować będą także poszerzeniem możliwości terapeutycznych w zakresie stomatologii w samym Tuchowie. Tutaj liczba udzielonych świadczeń zwiększy się o blisko 30 %. Natomiast   o kilkanaście procent wzrośnie także wysokość kontraktu, w wyniku którego opieka stomatologiczna świadczona jest w Centrum Zdrowia Wierzchosławice.

W poradniach stomatologicznych w miejscowościach: Siemiechów, Ciężkowice, Jastrzębia i  Bruśnik liczba zakontraktowanych usług nie zmieni się i będzie taka sama jak w pierwszym półroczu bieżącego roku. Liczba porad została także utrzymana w Poradni Chirurgii Stomatologicznej w Tuchowie.

Dodajmy, że w ubiegłym roku poradnie stomatologiczne Centrum Zdrowia udzieliły  ponad 19 tys. świadczeń, w tym w samych Tuchowie ponad 8 tys.,  a w Wierzchosławicach blisko 4 tys.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>