Spotkania z historią w Wierzchosławicach – Gawęda o Domu Ludowym

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zaprasza na kolejną prelekcję z cyklu „Spotkania z historią”. Spotkanie pt. „Gawęda o Domu Ludowym”  zaplanowano na poniedziałek 4 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 19:00 r. w auli Centrum Kultury Wsi Polskiej.

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki osobie Wincentego Witosa i Wierzchosławice miały w tym niezwykłym wydarzeniu swój niebagatelny udział. Co zrobił ubogi, małorolny chłop dla odradzającego się Państwa Polskiego, jak kształtowały się jego granice i jaki wpływ na bieg wydarzeń dziejowych miał galicyjski ruch ludowy? W opowieść z cyklu wierzchosławickie spotkania z historią wpleciony zostanie wątek powstania i wieloletniej działalności Domu Ludowego im Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, miejsca symbolicznego i związanego tożsamością historyczną wsi. Będzie można również obejrzeć prezentację multimedialną zawierającą niepublikowane dotąd fotografie związane Domem Ludowym.

Historię Domu Ludowego w Wierzchosławicach przybliży słuchaczom kierownik Muzeum Wincentego Witosa –  Janusz Skicki.

„Spotkania z historią” – to cykl spotkań organizowanych w Centrum Kultury w Wierzchosławicach. W założeniu ma popularyzować historię Gminy Wierzchosławice oraz losy jej mieszkańców. Organizatorzy liczą na to, że będzie to ciekawy, a przede wszystkim przystępny sposób na poznanie lokalnej historii.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku