Menu

Decyzja ministerstwa korzystna dla Tarnowa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyraziło zgodę na przekroczenie kosztów budowy sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie ponad poziom pięciu milionów euro. –To dobra wiadomość. Ta decyzja pozwoli nam na kontynuowanie procedury przetargowej i  wyłonienie wykonawcy – podkreśla Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

W przetargu na realizację prac przy budowie sali koncertowej, ogłoszonym w lutym przez tarnowski Urząd Miasta, wpłynęły trzy oferty. Wszystkie o kilka milionów złotych przewyższały kwotę, zarezerwowaną w budżecie miasta na ten cel. Do jej zwiększenia konieczna była zgoda Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przyznało miastu dotację na budowę sali koncertowej. Procedura przetargowa została zawieszona, teraz będzie mogła być kontynuowana. W piśmie, skierowanym do prezydenta Tarnowa ministerstwo poinformowało, że po przeanalizowaniu wyjaśnień w tej sprawie wyraża zgodę na przekroczenie kosztów całkowitych związanych z realizacją projektu ponad pięć milionów euro.

Przypomnijmy – w ramach rozbudowy w sąsiedztwie Zespołu Szkół Muzycznych przy ulicy Lippoczy’ego powstanie budynek dydaktyczny z salą koncertową na około 240 miejsc i salą baletowo-gimnastyczną. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. To jedna z bardziej oczekiwanych miejskich inwestycji. Da szkole szanse dalszego rozwoju, zwiększy jej atrakcyjność, zapewni uczniom odpowiednie warunki przygotowywania się do konkursów i przesłuchań oraz do prezentowania swoich umiejętności. Z obiektu będą mogli również korzystać mieszkańcy Tarnowa. Wartość inwestycji szacowana jest z kolei na około 22 miliony złotych. Kwota dofinansowania wynosi ponad 13 milionów złotych.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>