Menu

Dziesięć medali pływaków UKS Sokół w Oświęcimiu

Kolejne dobre wyniki zanotowali trenowani przez Annę Jasiak młodzi pływacy UKS Sokół-Mościce Tarnów, będący na co dzień uczniami Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi. Z zawodów rozegranych w Oświęcimiu wrócili z dziesięcioma medalami: czterema złotymi, czterema srebrnymi i dwoma brązowymi.

W sobotnich zawodach piątej rundy Grand Prix Małopolski, najlepiej spośród czwórki tarnowskich pływaków zaprezentował się rywalizujący w gronie zawodników w wieku 15-16 lat, Dawid Jurkiewicz. Z rezultatem 1:00.85 min zajął on pierwsze miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, zapewniając sobie także czwartą pozycję w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym. Pozostała trójka zawodników UKS Sokół-Mościce: Paulina Kostecka, Michał Patrzałek i Filip Litwora, mimo poprawienia swoich rekordów życiowych nie zdołała wywalczyć lokat na podium.

W niedzielę na basenie w Oświęcimiu rozegrana została z kolei szósta, ostatnia, runda „Pływackiej Soboty”. Trzy medalowe miejsca wywalczył w niej dwunastoletni Tymoteusz Jarząb, triumfując w wyścigach na 100 i 400 metrów stylem dowolnym (czasy odpowiednio 1:05.40 min i 4:57.76 min) oraz zajmując trzecie miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym – 1:33.77 min.

W tej ostatniej konkurencji zwyciężył inny podopieczny Anny Jasiak, Mikołaj Jurkiewicz, uzyskując rezultat 1:30.05 min. Mikołaj wywalczył także drugie miejsce w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym – 5:02.95 min, a na dystansie 50 metrów stylem motylkowym drugi był Filip Korman – 34.52 s. W łącznej punktacji dwunastolatków najlepszy okazał się Tymoteusz Jarząb, drugi był Mikołaj Jurkiewicz, a piąty Filip Korman.

W klasyfikacji zawodników z rocznika 2005 drugie miejsce zapewnił sobie natomiast Igor Szczerba. Wynik ten tarnowianin zawdzięcza drugim lokatom w wyścigach na 100 metrów stylem klasycznym – 1:22.90 min i 200 metrów stylem zmiennym – 2:32.33 min oraz trzeciej pozycji na dystansie 100 metrów stylem dowolnym – 1:01.41 min.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>