Menu

Ważne zwycięstwo Bruk-Bet Termaliki

W 36. kolejce Lotto Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała na własnym stadionie Arkę Gdynia 2:1. Był to ostatni mecz niecieczan w tym sezonie na swoim boisku.

Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była kiepska, wydaje się, że byli podenerwowani rangą spotkania. Goście grali spokojnie, mając pewne utrzymanie w lidze. W 20. minucie meczu Krzysztof Janus strzelił gola dla przyjezdnych. Jednakże tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Bartosz Śpiączka. Od początku drugiej połowy Bruk-Bet prezentował się dobrze w ofensywie, zupełnie inaczej niż w pierwszej. Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył w 59. minucie Vladislavs Gutkovskis. Arka atakowała po stracie bramki, ale nie potrafiła doprowadzić do remisu. Bruk-Bet Termalica po tym meczu wyszła ze strefy spadkowej, wyprzedza o jeden punkt Piasta Gliwice. To właśnie z tym zespołem na wyjeździe niecieczanie rozegrają ostatni mecz w sezonie, który ostatecznie zadecyduje o tym, która drużyna spadnie. Bruk-Betowi do utrzymania w tym meczu wystarczy remis. Pewne jest natomiast, że z Lotto Ekstraklasy spadła Sandecja Nowy Sącz.

fot: Wojciech Biedroń