Wystawa Dyplomy w Galerii BWA

Zapraszamy do Galerii BWA (dworzec PKP) na wystawę „Dyplomy” prezentującą 14 prac dyplomowych tegorocznych absolwentów Liceum Plastycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

W obecnym roku szkolnym w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie powstało 45 dyplomów w ramach trzech specjalizacji artystycznych: meblarstwa artystycznego, projektowania graficznego oraz aranżacji wnętrz. Wystawa przedstawia po kilka prac z każdej specjalizacji. Zobaczyć można pierwsze dyplomy z zakresu aranżacji wnętrz – projekty aranżacji studia tańca, przestrzeni mieszkalnej oraz biblioteki szkolnej. Wśród prac odnaleźć można również koncepcje związane bezpośrednio z Tarnowem – projekt kampanii promującej Tarnów, książkę prezentującą miasto i jego historię oraz projekt miejskiego centrum edukacyjno-naukowego. Zwiedzających wystawę zainteresować może także stolik do tworzenia animacji, zwłaszcza w kontekście zakończonej właśnie Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Dyplomy to autorskie projekty artystyczne, w ramach których uczniowie wykazują się dojrzałością artystyczno-zawodową. Wystawa będzie czynna do 20 maja (wtorek-piątek, niedziela w godz. 9.00-17.00).