Menu

Nielegalne tabletki zabezpieczone przez policjantów

Prowadząc sprzedaż internetową produktów leczniczych niedopuszczonych do sprzedaży w Polsce, uczynił sobie stałe źródło dochodu. Usłyszał ponad 4000 zarzutów. Grozi mu wysoka grzywna lub kara aresztu.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że na terenie Tarnowa 40-letni tarnowianin prowadził działalność handlową polegającą na sprzedaży internetowej produktów leczniczych nie posiadając do tego odpowiedniego zezwolenia. Dodatkowo oferowane produkty o nazwach „Kamagra”, Valif 20”, „Lovegra”, „Cialis” i inne nie były dopuszczone do sprzedaży na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Z działalności tej uczynił sobie stałe źródło dochodu. Proceder trwał kilka lat, natomiast materiał dowodowy zebrany podczas trwania dochodzenia pozwolił na jego zakończenie dopiero pod koniec kwietnia br. Pozwoliło to na przedstawienie podejrzanemu 4255 zarzutów z art. 305 ust. 3 Ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku – prawo własności przemysłowej i art. 124 i 125 ust. 2 Ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne oraz z art. 270 kk. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>