Dziś święto flagi

TARNÓW. 2 maja od 2004 roku jest w Polsce obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Podobne święta obchodzi się również w licznych innych krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Turkmenistanie, na Litwie, Ukrainie i w Chinach.

Tradycją stało się już w naszym mieście rozdawanie flag na samochód. W tym roku można je było odbierać od piątku (27 kwietnia) w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Tarnowa, w Tarnowskim Centrum Informacji, w siedzibie Straży Miejskiej oraz w kawiarni „Cafe Tramwaj”, Kto nie miał okazji otrzymania flagi – nie ma powodu do zmartwień. Będą one bowiem rozdawane podczas „Majowej Jutrzenki”, która rozpocznie się jutro o godzinie 13.00 na Rynku.

Dziś natomiast, po uroczystym podniesieniu flagi państwowej na maszt przy Grobie nieznanego Żołnierza, prezydent Roman Ciepiela rozdawał tarnowianom flagi wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku