Rechotki dla solistów z gminy Żabno

4 szklane statuetki „Rechotka” trafiły w ręce czterech najbardziej utalentowanych solistów z gminy Żabno. W I Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rechotek”, przyznano bowiem aż cztery nagrody Grand Prix – po jednej w każdej kategorii wiekowej.

Festiwal, który zastąpił organizowane do tej pory „Wiosenne Nutki”, odbył się 25 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Jego celami były: prezentacja umiejętności wokalnych dzieci, popularyzacja repertuaru dziecięcego oraz promocja młodych talentów wokalnych z terenu gminy Żabno. Tymi talentami okazały się: Ewa Migdał z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach, Amelia Chodoła ze Szkoły Podstawowej w Sieradzy, Emilia Klich z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niecieczy oraz Julia Czekańska ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach. Oprócz nagród Grand Prix Komisja Artystyczna przyznała także miejsca i wyróżnienia. Wszyscy otrzymali dyplomy i pamiątkowe żabki. Laureaci otrzymali ponadto nagrody książkowe.

I Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej cieszył się dużym zainteresowaniem. Do udziału w nim zgłosiło się prawie 70 uczestników z terenu Gminy Żabno. Spora rozpiętość wiekowa i różnorodny repertuar, a także zadowolenie młodych artystów wskazują, że Festiwal trafił w upodobania odbiorców. Formuła nowego konkursu przyjęła się i z pewnością będzie on kontynuowany w kolejnych latach.

Dodajmy, że patronat honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku