Menu

Muzyczna gwiazda Wielkiej Majówki w Tuchowie

Jego najpopularniejsze piosenki mają po kilka milionów odsłon w serwisie YouTube, a fanpage śledzi blisko 200 tys. fanów.  Prawdziwa legenda polskiej muzyki Marek Piekarczyk będzie gwiazdą 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL 2018. Charyzmatyczny wokalista, autor tekstów i muzyki ma na koncie ponad 25 płyt długogrających.  Podczas koncertu „Marek Piekarczyk – Akustycznie”  wystąpi wraz ze znakomitym gitarzystą Tadeuszem Apryjasem i Jackiem Borowieckim, grającym na instrumentach perkusyjnych.

Marek Piekarczyk zaśpiewał dotychczas na przeszło 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, i wielu krajach europejskich. Przez kilkanaście lat z wielkim powodzeniem współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie grał tytułową rolę w rock-operze „Jesus Christ Super Star „.  Śpiewa też w zespole TSA, z którym regularnie koncertuje. Można go usłyszeć w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz – razem z Józefem Skrzekiem, Atymosem Apostolisem i Prawosławnym Chórem „Oktoich” – w wydarzeniu muzycznym „Kazania Świętokrzyskie”.  Od roku występuje też z nowym projektem: „Marek Piekarczyk Symfonicznie” oraz „U2 Symfonicznie”.

Warto podkreślić, że artysta bierze udział w wielu projektach charytatywnych. Nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Profesora Religi. Festival 3MAJ SIĘ ZDRÓW odbywa się z inicjatywy Centrum Zdrowia Tuchów. Co ciekawe Marek Piekarczyk był już gościem innej sztandarowej imprezy, organizowanej przez spółkę medyczną z Pogórza.   Przed dwoma laty spotkanie z nim znalazło się w programie Muzykoterapii w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce. Wtedy jednak nie grał i nie śpiewał, natomiast na zaproszenie Anny Morawskiej autorki książki i kampanii społecznej o depresji opowiadał o własnych zmaganiach z tą chorobą.

Marek Piekarczyk jako jeden z trenerów „The Voice of Poland” w 2014 roku odebrał „Telekamerę” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”.  Przed kilkoma laty ukazała się jego autobiograficzna książka „Zwierzenia Kontestatora”, która dostała świetne recenzje. Od kilku miesięcy w niedziele artysta  prowadzi swoją audycję radiową w RMF FM pt: ”Marek Piekarczyk – Buntownik z wyboru”. Wraz z muzykami, którzy 5 maja wystąpią z nim w Tuchowie pracuje właśnie nad nowym materiałem studyjnym, który ma być wydany jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>