Za nami pierwsza eliminacja Pucharu Tarnowa MTB

Blisko sto osiemdziesiąt zawodniczek i zawodników, rywalizujących w szesnastu kategoriach wiekowych, stanęło na starcie rozegranej w Lasku Lipie pierwszej eliminacji tegorocznej, dwudziestej czwartej już Pucharu Tarnowa MTB cross-country.

Rywalizacja odbywała się na okrężnej trasie o długości 4400 metrów. Spośród tarnowian, najlepiej w zawodach organizowanych przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, zaprezentował się Mirosław Bieniasz (KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów), triumfując w kategorii masters II. Drugie lokaty zapewnili sobie: Oliwia Armatys (MTB Racing Team Tarnów) wśród juniorek młodszych i Leszek Kokoszka (Sokół Tarnów) w zmaganiach masters IV, trzecie miejsce w wyścigu elity kobiet zajęła natomiast Anna Prokop (TTC MPEC Tarnów).

Tarnowianie wywalczyli ponadto pięć miejsc tuż za podium. Na czwartych pozycjach w swoich grupach wiekowych sklasyfikowani zostali: Grzegorz Armatys (MTB Racing Team Tarnów) – juniorzy, Tomasz Skalak (Tarnów) – masters I, Piotr Zając (KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów) – masters II, Antoni Brzuski (Sokół Tarnów) – masters III oraz Bogusław Tworzydło (Tarnów) – masters IV.

Druga eliminacja XXIV Pucharu Tarnowa MTB xc rozegrana zostanie w sobotę 9 czerwca w Zbylitowskiej Górze.

Wyniki pierwszej eliminacji dostępne są TUTAJ

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku