Menu

Niewybuch w Ołpinach

W tym roku już po raz czwarty policjanci tarnowskiej komendy zabezpieczali niewybuch pochodzenia wojskowego. Tym razem pocisk został wykopany podczas prac polowych w Ołpinach.

We wtorek tuż przed 8 rano przy wykonywaniu prac polowych w Ołpinach mężczyzna wykopał niebezpieczne znalezisko pochodzenia wojskowego. Pocisk artyleryjski kaliber 78 mm, długości 210 mm leżał na polu ornym. Miejsce jego odnalezienie znajdowało się w znacznej odległości od zabudowań w związku z tym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia lub życia mieszkańców. Policjanci z Tuchowa zabezpieczyli teren, a tego samego dnia saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa zabezpieczyli niewybuch i przetransportowali celem neutralizacji.

Tarnowska Policja zwraca się ze szczególnym apelem o nie podejmowanie prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W związku z tym należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>