Menu

Włóczykije powitały wiosnę na Jamnej

Koło PTTK nr 23 „Włóczykije” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Eugenii Gierat w Tarnowie, już po raz piąty zorganizowało Integracyjny Złaz „Witamy Bociana”. Uczestniczyło w nim 240 turystów, którzy powitali wiosnę na Jamnej.

Wśród uczestników Złazu znaleźli się nie tylko przedstawiciele placówek dla osób niepełnosprawnych (SOSW w Tarnowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej z ul. Klikowskiej oraz z ul. Ostrogskich), ale również młodzież z Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie i 17. Gromada Zuchowa „Iskierki” wraz ze starszymi kolegami z tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 14. Do pokonania mieli oni trzy trasy o różnym stopniu trudności, po których prowadzili ich przewodnicy tarnowskiego Oddziału PTTK: Stanisław Kornaś, Zbigniew Turek i Aleksander Szydłowski.

Uroczyste zakończenie i podsumowanie Złazu odbyło się przy Chatce Włóczykija, gdzie uczestnicy otrzymali dyplomy, pamiątkowe znaczki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa i Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Spotkanie to było również okazją do wręczenia legitymacji PTTK ośmiu członkom i czterem opiekunom, o których powiększyło się Koło „Włóczykije”. Nie mogło rzecz jasna zabraknąć także ogniska i wspólnego pieczenia kiełbasek.

„Włóczykije” już dzisiaj zapraszają wszystkich chętnych na kolejną organizowaną przez siebie imprezę. Będzie to zaplanowany na 15 maja, Tarnowski Zlot Niepodległościowy z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>