Menu

Rusza XXIV Puchar Tarnowa MTB

W najbliższą niedzielę, 22 kwietnia, kolarze górscy rozpoczną rywalizację w dwudziestej czwartej już edycji, organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, Pucharu Tarnowa MTB xc.

Inauguracyjny wyścig cross-country tradycyjnie odbędzie się w Lasku Lipie. Zapisy przyjmowane będą od godz. 9, start do pierwszego wyścigu nastąpi natomiast o godz. 10.

Organizatorzy zapraszają do ścigania się zarówno doświadczonych „górali”, jak i najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z MTB. Niewtajemniczonym przypominamy, że typowy wyścig cross country polega na kilkukrotnym pokonaniu tej samej pętli wytyczonej na terenowych, polnych i leśnych ścieżkach. Ilość okrążeń uzależniona jest od kategorii wiekowej.

Specjalne zaproszenie działacze Stowarzyszenia Sportowego Sokół kierują do najmłodszych rowerzystów, którzy nie ukończyli jeszcze dziesięciu lat. Będą oni mogli zaprezentować swoje kolarskie umiejętności na specjalnie przygotowanej dla nich trasie.

Kolejne eliminacje XXIV Pucharu Tarnowa MTB xc odbędą się 9 czerwca w Zbylitowskiej Górze oraz 19 sierpnia na Górze św. Marcina.

Więcej informacji w regulaminie na: www.puchartarnowamtb.pl

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>