Grosze grają rolę – bilet do Solskiego za 300 groszy

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przyłącza się do wspólnego świętowania. 12 maja w ramach ogólnopolskiej akcji GROSZE GRAJĄ ROLĘ, na tarnowskiej scenie zostanie zagrany spektakl „Disco Solski” w reż. Łukasza Fijała.

Sprzedaż biletów za okrągłe 3 złote  – prowadzona będzie w kasie tarnowskiego teatru – rozpocznie się 12 maja, od godz. 16:00 do 18:00. Na sztukę „Disco Solski”, graną 12 maja, o godz. 18:00, jedna osoba może kupić maksymalnie pięć biletów. Wyjątkowo na to przedstawienie nie są przyjmowane wcześniejsze rezerwacje.

300 groszy za bilet to znacząca kwota. Z badania ekonomicznego teatrów, które na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, wynika, że 1 złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje. – Jest dowód na to, że teatr publiczny nie jest generatorem straty, ale wręcz przynosi zysk! Nie musi być kłopotem i problemem, ale może być prawdziwą inwestycją – tłumaczy dr hab. Rafał Kasprzak, autor metody i koordynator badania.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” weźmie udział 100 teatrów z 39 polskich miast.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku