Menu

Finał II edycji Big 3 dla Mpetrol Sharks

3 miejsce przypadło drużynie Ecofishing w  meczu pocieszenia o 5 miejsce spotkały się teoretycznie dwie najsłabsze drużyny tej edycji, lecz to nie znaczy że w kolejnej nie będą grały o medale bo liga jest bardzo wyrównana. Ciasteczka były rządne rewanżu za przegraną w sezonie zasadniczym 75:83 i od początku było widać, że tym razem nie są zainteresowani przegraną.

Pierwsza połowa pokazała kto w tym meczu rozdaje karty i za sprawą dobrej i skutecznej gry duetu Ciasteczek Stach – Sobczyk a w drużynie przeciwników bardzo szybko kontuzji doznał M. Kulikowski co osłabiło drużynę a wynik do przerwy to 39:27

W drugiej części gra się wyrównała a drużyny przyspieszyły co pokazuje dużo wyższy wynik 58:52 lecz mimo dobrej gry P. Kłóska wspieranego przez A. Kochanka nie udało się odrobić strat z pierwszej połowy i to Ciasteczka wygrały ten mecz 97:79 i zapewniły sobie 5 miejsce.

W meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny Ecofishing i Zdrowy Projekt czyli mistrz pierwszej edycji który na pewno chciał w tej edycji znaleźć się na przysłowiowym pudle.

Drużyna Ecofishing przystąpiła do tego meczu w dużym osłabieniu bo tylko w 3 osobowym składzie lecz pokazali że w niczym im to nie przeszkadza by dyktować warunki na boisku.

Jak zwykle drużyna Ecofishing strzelała z dystansu co jest ich wizytówką i tak też było w tym meczu, sam Paweł Zaczkiewicz w pierwszej połowie trafił aż 6 razy, do tego 3 trafienia M. Kozdronia i mamy bezpieczną przewagę do przerwy 45:37

W drugiej części gra praktycznie się nie zmieniła a wynik tej części był praktycznie taki sam jak w pierwszej połowie a po stronie Zdrowego Projektu jedynym zawodnikiem, który przekroczył 20 punktów był K. Świętochowski zdobywca 27 punktów a największy zawód sprawił D. Stawarski, który w tym meczy zdobył zaledwie 7 punktów i to głównie przyczyniło się do przegranej mistrzów. Ostatecznie to koszykarze Ecofishingu wygrywają w tym meczu 88:74 a tym samym lokują się na najniższym miejscu na pudle, czyli zajmują 3 miejsce w tej edycji.

Na koniec niedzielnego popołudnia z koszykówką doczekaliśmy się ostatniego akcentu tej edycji czyli wielkiego finału. Do Finału II edycji jedynej takiej ligi w Polsce Big 3 awansowały dwie najlepsze drużyny po fazie Play Off’s, czyli Mpetrol Sharks i Toyota Kobos a finał jak zawsze rozpoczął się od efektownej prezentacji zawodników, której nie powstydziła by się liga zawodowa. Podczas finału odbyły się trzy konkursy, Skills Challenge, 3 Point Contest jaki i Shooting Stars.

Rekiny od samego początku narzuciły swój styl gry czyli dominacja ich lidera D. Olesika pod koszem a za 3 punkty trafiał J. Leśniak, po stronie Toyoty początkowo ciężar gry brali na siebie R. Balasa i M. Stawarz lecz to nie wystarczało na to co narzuciły Rekiny.

Drużyna Toyoty wyglądała trochę jak sparaliżowana i w żaden sposób nie przypominała tej z końca sezonu czy półfinału, co potwierdzają zdobycze pozostałych zawodników. W trakcie pierwsej połowy odbył się pierwszy z konkursów czyli Skills Challenge, który wygrał zawodnik Rekinów pokonując konkurenta zaledwie o 1 sekundę.

Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem Rekinów 53:38 i wszyscy liczyli na zryw Toyoty w drugiej części i odrabianie strat. W przerwie meczu finałowego dobył się konkurs 3 Point Contess dla najlepszych strzelców tej edycji.

Druga połowa to dużo słabsza gra po obu stronach lecz możemy mówić o kompletnej klapie  w wykonaniu koszykarzy Toyoty, którzy zdobyli w niej zaledwie 18 punktów co jeszcze bardziej pogrążało drużynę, która w żaden sposób nie potrafiła zmusić przeciwników do maksymalnego wysiłku tego wieczoru. W trakcie drugiej połowy odbył się ostatni z konkursów czyli Shooting Stars, który na pocieszenie wygrali koszykarze Toyoty.

Po słabej drugiej połowie którą również wygrali koszykarze Mpetrol Sharks 27:18 wynik końcowy to 80:56 co pokazało że zarówno w sezonie jak i finale to Rekiny były drużyną dominującą w lidze. MVP tego finału został zawodnik Rekinów Daniel Olesik co chyba nie zaskoczyło nikogo bo zawodnik w tej edycji zdominował ligę w osiągnięciach indywidualnych co pokazuje ilość nagród jakie mu przypadły.

Po meczu odbył się finał konkursu 3 Point Contest po czym odbyło się równie efektowne wręczenie nagród indywidualnych jak i dla najlepszych drużyn tej edycji.