Menu

Jak powstają najpiękniejsze książki dla dzieci

Pamiętacie starą szafę, która w Opowieściach z Narnii C.S. Lewisa pozwala czwórce dzieci przekroczyć granicę między dwoma światami i poznać magiczną krainę? W powieści A.F. Harrolda kierunek jest odwrotny. To Rudger, wymyślony przyjaciel Amandy, wychodzi z szafy i tak zaczyna się ich wielka i niesamowita przygoda…

Zobaczcie, jak powstawała ta piękna i mądra książka. Poznajcie jej autora i ilustratorkę. Są obdarzeni wielkim talentem i wyobraźnią, ale nie brakuje im też poczucia humoru i dystansu do siebie.

A.F. Harrold, angielski poeta, właściciel wielu książek, kilku kapeluszy i jednej brody, wolny czas – jak sam twierdzi – spędza na wygłupianiu się na scenie, w szkołach i w domu, a czas pracy na obijaniu się, głaskaniu brody i przelewaniu na papier tego, co mu przyjdzie do głowy. Mieszka w Reading z mistrzynią stand-upu i dwoma kotami.

A jak powstawały urzekające ilustracje Emily Gravett? Najpierw szkic ołówkiem, potem kolor delikatnie położony pędzelkiem, kontury zaznaczone pisakiem, a na końcu praca na tablecie. Emily Gravett jest dziś uznaną ilustratorką, ale nim trafiła na studia, nade wszystko ceniła swobodę i przez osiem lat mieszkała w przyczepie kempingowej… Dziś mieszka w Brighton ze swoim partnerem, córką oraz dwoma szczurami.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>